Obchody Miesiąca Pamięci Narodowej w Łososinie Górnej

Jak co roku Zespół Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej wraz z parafialnym oddziałem Akcji Katolickiej uroczyście obchodzili Miesiąc Pamięci Narodowej. To właśnie kwiecień jest okazją do przypomnienia znaczących wydarzeń w historii naszego narodu, a także oddania hołdu bohaterom i ofiarom tragedii, którzy zwyciężali i ginęli za wolność i niepodległość Polski. Obchody zaczęły się od krótkiego montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Podczas Mszy Św. proboszcz ks.dr Kazimierz Fąfara przypomniał nie tylko o Polakach więzionych w łagrach, ale też o polskich oficerach i przedstawicielach inteligencji zamordowanych m.in w Katyniu, Miednoje, Charkowie czy Bykowni. Następnie młodzież przeprowadziła Apel Pamięci, a goście złożyli kwiaty pod Pomnikiem Legionistów. Na zaproszenie Dyrekcji przybyły delegacje: Urzędu Miasta Limanowa, przewodnicząca Rady Miasta pani Jolanta Juszkiewicz, zastępca burmistrza pan Wacław Zoń oraz radny miasta pan Wiesław Sędzik;  pan Marcin Gołuszka przewodniczący Zarządu Osiedla nr 5 oraz prezes OSP w  Łososinie Górnej; Ochotniczej Straży Pożarnej, sekretarz OSP w Łososinie Górnej pan Ignacy Raczek; Rady Rodziców ZSS nr 4, przewodnicząca pani Agata Kęska oraz Małgorzata Jonak. Akcji Katolickiej przy parafii w Łososinie Górnej, pani Jadwiga Koza i Pan Stanisław Golonka. Kwiaty złożyli także uczniowie naszej szkoły Gabriela Dudek, Aleksandra Michalik i Patryk Kaletka z 2 Ga.

Dyrekcja Zespołu Szkół Samorządowych nr 4 dziękuje Gościom za udział w uroczystości, księdzu proboszczowi za odprawienie Mszy Św., pani Zofii Pachut i panu Wojciechowi Dudkowi za przygotowanie programu słowno-muzycznego, pani Jolancie Szumilas i młodzieży za przeprowadzenie Apelu Pamięci, delegacjom, dzieciom z przedszkola, szkoły i młodzieży wraz z nauczycielami, Radzie Rodziców i wszystkim obecnym.

IMG_8336 IMG_8342 IMG_8349 IMG_8351 IMG_8356 IMG_8357 IMG_8358 IMG_8359 IMG_8361 IMG_8362 IMG_8364 IMG_8365 IMG_8366 IMG_8368

 

Skip to content