Egzamin gimnazjalny 2016 za nami

Koniec trzydniowego maratonu gimnazjalnego dla wszystkich trzecioklasistów w Polsce. W całym kraju przystąpiło do niego ok.360 tys. młodych ludzi. W naszej szkole z testami zmagało się 33 uczniów z klas 3Ga i 3Gb. Zaczęli w poniedziałek od testów z historii i wiedzy i społeczeństwie, a po krótkiej przerwie stawili czoła charakterystyce bohatera literackiego w części z języka polskiego. We wtorek była, wzbudzająca chyba najwięcej emocji, część przyrodniczo-matematyczna. W środę ostatnia część dotyczyła języka obcego nowożytnego. U nas 22 osoby zdecydowały się na język angielski i pisały egzamin z części podstawowej i rozszerzonej, pozostali którzy wybrali język niemiecki poprzestali tylko na części podstawowej.

Egzamin jest niezbędny do skończenia gimnazjum i kontynuowania edukacji w szkole ponadgimnazjalnej. Podsumowuje ciężką pracę uczniów i nauczycieli.  Jego wyniki mogą być brane pod uwagę podczas rekrutacji do wybranych klas w szkołach średnich. Uczniowie i nauczyciele poznają je już 17 czerwca.

IMG_8328 IMG_8327 IMG_8329 IMG_8330

Skip to content