Zawód – mechanik

Dzięki przychylności właściciela zakładu mechanicznego „Mechanika i diagnostyka pojazdowa E. i T. Wajda”  pana Wajdy, nasi uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy w zawodzie mechanik samochodowy.   W sposób praktyczny została przybliżona uczniom ścieżka edukacyjna i zawodowa.

Niezwykle ważnym elementem zajęć było zwrócenie uwagi na kwalifikacje zawodowe i  dokształcanie za pomocą kursów kwalifikacyjnych.  Właściciel omówił  zakres obowiązków zawodowych mechanika samochodowego.  Podkreślił również rolę predyspozycji  osobowościowych w wykonywaniu tego zawodu. Uczestnicy zapoznali się również z zapotrzebowaniem rynku pracy na tę branżę zawodową.

Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani się z usługami stacji diagnostycznej, warsztatu samochodowego i wulkanizacji.  Z pozycji mechanika samochodowego mogli zaobserwować  jak wygląda usługa diagnostyki układu zawieszenia, a także sprawdzanie i regulacja geometrii kół.

/E.O-P./

zss4 zss4-2 zss4-8 zss5

 

Skip to content