Uczniowie na meczu ekstraklasy

2 marca 58 uczniów wraz z opiekunami miało okazję wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu – kibicowali na meczu ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a gospodarzami Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Opiekę nad nimi sprawowali dyrektor ZSS nr 4 Albert Golonka, nauczyciele – Małgorzata Witkowska, Katarzyna Golińska, Wojciech Dudek, Zdzisław Sułkowski, Stanisław Golonka oraz osoby towarzyszące – Krzysztof Ryś i Wojciech Stanisz.Gorący doping, wzmocniony wuwuzelami i kolorowymi szalikami,  najwyraźniej  dopomógł piłkarzom Niecieczy, którzy zagrali rewelacyjnie i wygrali 3:0. Mecz trzymał wszystkich w napięciu do samego końca, ostatnia bramka wpadła w doliczonych minutach.

Uczniowie naszej szkoły Wojciech Łątka, Konrad Bącio, Michał Kęska, Filip Golonka oraz Karol Sułkowski dostąpili zaszczytu wyprowadzania piłkarzy na murawę. Dla chłopców, zapalonych fanów futbolu, było to nie lada przeżycie.

Po zakończonym meczu grupa spotkała się z zawodnikami drużyny gospodarzy, wszyscy wspólnie pozowali do zdjęć. Grupa miała możliwość poznania byłego prezesa PZPN Michała Listkiewicza oraz byłego ministra administracji i cyfryzacji Andrzeja Halickiego. Dzieci zwiedzały też szatnię piłkarzy, podziwiały stadion z loży i cieszyły się smacznym poczęstunkiem.

Dyrektor naszej szkoły wręczył podziękowania (grawertony) za zaproszenie prezes klubu Danucie Witkowskiej oraz głównemu sponsorowi Krzysztofowi Witkowskiemu, a prezes klubu podarowała szkole piłkę z autografami zawodników Legii.

Transmisję meczu można było oglądać na Canal + Sport o 17.40. Jeszcze dziś w szkole emocje nie opadły i na każdej lekcji dało się słyszeć zdarte od wiwatowania głosy uczniów, wspominających i na nowo przeżywających wczorajszą przygodę.

Dyrekcja ZSS nr 4 w Limanowej serdecznie dziękuje Państwu Danucie i Krzysztofowi Witkowskim za zaproszenie na mecz i życzy kolejnych spektakularnych sukcesów oraz w niedalekiej przyszłości Mistrzostwa Polski.

/EB/

DSC_1243 DSC_1253 DSC_1255 DSC_1256DSC_0516DSC_0535DSC_0546DSC_0562

Bez tytułu1 DSC_0527 DSC_0521 DSC_0552 IMG_0986

Skip to content