Ferie z doradztwem zawodowym

W dniu 18.01.2016r. grupa uczniów naszego Gimnazjum uczestniczyła w zajęciach warsztatowych z doradztwa zawodowego w zakładzie fryzjerskim oraz kosmetycznym. Celem zajęć było zapoznanie się ze specyfiką pracy z zawodach: fryzjer i kosmetyczka.

Uczniowie mieli możliwość wdrożyć się w wymagania stawiane w tych profesjach ale i przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania zawodów m.in. jak: reumatyzm, wady kręgosłupa, alergie, choroby skóry, choroby zakaźne itd. Podczas zajęć pracodawcy zwrócili uwagę na przebieg ścieżki edukacyjnej a następnie zawodowej
w tych branżach zawodowych.

Serdeczne podziękowania dla pracodawców za ciepłe przyjęcie uczniów, za otwartość, za  inspirujące wprowadzenie do tematyki zawodów. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zobaczyć, że fryzjer i kosmetyczka to nie tylko osoba odpowiadająca za urodę i wykonująca zabiegi w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej, ale również posiadająca umiejętności komunikowania się z klientem, otwarta i nastawiona na ciągły rozwój.

Zajęcia realizowane są ramach innowacji pedagogicznej „Poznajemy zawody” , której autorem jest psycholog Elżbieta Orzeł- Pociecha.

DSC_0563

DSC_0572

DSC_0573

Skip to content