Uroczystość w Kolegiacie św. Anny w Krakowie

20 października w Święto Jana Kantego reprezentacja  szkoły z Pocztem Sztandarowym na czele wzięła udział w uroczystej mszy świętej w Kolegiacie Akademickiej św. Anny w Krakowie, gdzie znajduje się grób Patrona naszej szkoły. Chorążym Pocztu był Jakub Czech, asystowały muIzabela Bubula i Oliwia Kasińska.

Na uroczystość zaprosiło nas Towarzystwo Rycerskie Braci Kurkowych im. św Jana z Kęt, Instytut Tradycji Rzeczpospolitej i Samorząd Terytorialny. W jej trakcie wręczono Order Św. Jana Kantego Ks.Biskupowi Antoniemu Pacyfikowi Dydyczowi, który wygłosił kazanie o tradycji rycerskiej i potrzebie jej pielęgnowanie.

Gościem Honorowym uroczystości była córka gen. Władysława Andersa Pani Anna Maria Andres.
Wizytę w Krakowie połączyliśmy ze zwiedzaniem muzeum w podziemiach pod płytą rynku

Skip to content