„Baśniowa Kapela”

22 października 2015 r. mieliśmy przyjemność gościć w szkole państwa Dorotę i Adama Szafrańców z „ Baśniowej Kapeli”.  Na rynku twórczości dziecięcej działają  od 1997 roku. Stworzyli własną formę sceniczną: piosenkę  z elementami teatru uzupełnioną grafiką. Opowiadają oni  dzieciom historie inspirowane rzeczywistością.  Ich  słowa pięknie dopełnia muzyka, która jest dziełem Artura Kaszowskiego. Do niedawna współpracowali  z limanowiankąpanią Martą Florek. Duet „Baśniowa Kapela” wystąpił w naszej szkole z koncertem pt. „Płatki nieziemskiej róży”. Była to piękna opowieść o nieziemskiej róży, która pomogła kaczorkowi radzić sobie  z emocjami i oswajać z lękami. Dzieci  z klas 0 –III  dzielnie wtórowały artystom w śpiewie piosenek, a także czynnie uczestniczyły w programie. Od naszych gości otrzymaliśmy w prezencie płytę z słuchowiskiem  oraz kolorowanki, za które bardzo dziękujemy. Płyty z tego koncertu można zakupić w bibliotece szkolnej.

Skip to content