Zapraszamy na spotkanie autorskie

Biblioteka szkolna zaprasza dzieci z klasy 0a , przedszkola  – grupa III, klasy 1-3 SP oraz chętnych rodziców na spotkanie autorskie o charakterze interaktywnego spektaklu z Patrickiem  Addai.

Spotkanie odbędzie się 27 marca 2019 r. (środa ) o godz. 12.00 na małej sali gimnastycznej.

Patrick Addai to pochodzący z Ghany austriacki autor książek dla dzieci, swego czasu także aktor Teatru  Dziecięcego w Linz.

W swoich książkach nawiązuje do historii poznanych w dzieciństwie w swojej ojczyźnie. Jest ambasadorem kultury, laureatem nagrody Youth Adler Award 2006 dla najlepszego młodego pisarza spoza Europy.

W Polsce ukazały się dotychczas trzy książki Patricka Addai : Spytała żaba: Czy mam poślubić słonia?”,  Kalebasa pełna mądrości. Opowieści i przysłowia afrykańskie”, „ Babcia przejmuje telewizję”.

W maju 2018 roku Patrick Addai był gościem Biblioteki Kraków i został entuzjastycznie przyjęty przez dzieci.

Podczas spotkań przytacza historie ze swoich książek, ubarwiając opowieści śpiewem, tańcem i grą na bębnie. Zachęca przy tym dzieci do wspólnej zabawy. Prezentacja odbywa się w języku niemieckim, pisarzowi towarzyszy tłumacz.

Po spotkaniu będzie można zakupić książki autora z dedykacją  w cenie 20 zł.