VII Międzyszkolny Turniej – Opowieści zza kurtyny

22.02.2019 r. w ZSP nr 4 odbył się VII Międzyszkolny Turniej „Opowieści zza kurtyny”, którego celem było wykazanie się znajomością podstawowej wiedzy o teatrze, umiejętnością prezentacji twórczości scenicznej oraz znajomością treści bajek i baśni. Organizatorem konkursu była grupa teatralna „Bajtek” działająca przy ZSP nr 4
w Limanowej pod kierunkiem Danuty Ługowskiej i Jadwigi Kazana.

W Turnieju wzięły udział  trzyosobowe drużyny (łącznie 18 dzieci), złożone z uczniów klas trzecich,  limanowskich szkół : ZSP nr 1, SP nr 3, ZSP nr 4.

Jury w składzie: Joanna Dębska, Agnieszka Leśniak, Małgorzata Witkowska, przyznało:

I miejsce grupie  z ZSP nr 1 w Limanowej w składzie: Julia Faron, Natasza Mamak, Dawid Nowak,

II miejsce grupie z SP nr 3 w Limanowej w składzie: Emilia Oleksy, Natalia Dyrek, Julia Gamoń,

III miejsce grupie z ZSP nr 4 w Limanowej w składzie: Marta Zelek, Karol Włodarczyk, Bartłomiej Król.

Po raz kolejny została przyznana „Złota Maska” za najlepszą grę aktorską. Wyróżnienie to przyznawane przez dziecięce jury ze szkolnej Grupy Teatralnej „Bajtek”, w tym roku  otrzymała Julia Gamoń  uczennica SP nr 3 w Limanowej. Gratulujemy!

Przy organizacji dzielnie pomagały i czuwały nad przebiegiem turnieju uczennice klasy 4b: Julita Bartusiak, Aleksandra Furtak, Martyna Leśniak, Magdalena Piechnik.

Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i zachwycali swoją wiedzą i umiejętnościami scenicznymi.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy poświęcili swój czas, przygotowując dzieci do konkursu.

Wyróżnione zespoły otrzymały statuetki i dyplomy, a wszyscy uczestnicy nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa.

Dziękujemy!