V międzyszkolny konkurs recytatorski – Matka, matula, mateńka

30 maja w ZSP nr 4 w Limanowej odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski  zorganizowany przez bibliotekę szkolną z okazji Dnia Matki. Konkurs zorganizowano
w ramach współpracy sieci bibliotekarzy z terenu powiatu limanowskiego.

Do konkursu zgłosiło się 10 szkól z powiatu limanowskiego( SP w Jaworznej, SP w Rupniowie, SP w Dobrej, SP w Mordarce, SP w Tymbarku, ZSP nr 4 w Limanowej, SP nr 3 w Limanowej, SP nr 2 w Limanowej, SP w Pisarzowej, NSP w Piekiełku).

Konkurs rozgrywał się w dwóch kategoriach: Szkoła Podstawowa oraz kl. 7 SP i kl. 2-3 Gimnazjum.

Zmagania uczestników konkursu  oceniało jury w składzie: pani Paulina Ablewicz- dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej; pani Maria Rudzik – nauczyciel polonista oraz pani Sara Nowak- logopeda  Miejskiego Przedszkola nr 4 w Limanowej.

Laureaci  konkursu w kategorii Szkoła Podstawowa:

I miejsce- Julita Chełmecka Szkoła Podstawowa w Jaworznej

II miejsce- Hubert Guzik ZSP nr 4 w Limanowej

III miejsce- Julia Podgórni – Szkoła Podstawowa w Dobrej

Wyróżnienia: Urszula Czyrnek- Szkoła Podstawowa w Tymbarku, Łukasz Jasica-Szkoła Podstawowa w Mordarce.

Laureaci  konkursu w kategorii  kl. 7 Szkoła Podstawowa i kl. 2-3 Gimnazjum:

I miejsce – Natalia Mikołajczyk- Szkoła Podstawowa w Dobrej

II miejsce – Kamila Pajor – Szkoła Podstawowa w Pisarzowej

III miejsce Jakub Włodarczyk – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej

Wyróżnienia: Marta Szewczyk – Szkoła Podstawowa w Mordarce, Patryk Szewczyk – Szkoła Podstawowa w Dobrej, Katarzyna Puch ZSP nr 4 w Limanowej.

Podczas obrad jury,  uczestnicy konkursu obejrzeli występ grupy teatralnej” Bajtek” zatytułowany   „Ważna sprawa”. Grupa  prowadzona jest  przez panie Danutę Ługowską i Jadwigę Kazana. Ponad to, dziewczynki z klasy 3b zaprezentowały piosenkę i taniec.

Tematyka wierszy sprawiła,  iż  konkurs przebiegał w atmosferze pełnej ciepła, serdeczności i wzruszeń.

Sponsorami nagród w konkursie byli: UM Limanowa, ZSP nr 4 w Limanowej, prywatny sponsor oraz bibliotekarki.

/D.P.-Z./