Sukces naszego absolwenta

W minionym tygodniu, we wtorek i środę, odbył się X Międzynarodowy Turniej Budowlany w Raciborzu, w którym wzięła udział drużyna reprezentująca Zespół Szkół nr 1 w Limanowej. Dominik Raczek (absolwent naszej szkoły) oraz Przemysław Postrożny z kl. III T2 Technikum Budowlanego zajęli pierwsze miejsce.

Młodzi budowlańcy musieli wykazać się w czterech „dyscyplinach”: budowie ścianki z pustaków ceramicznych systemem „dryfix”, wykonaniu komina systemowego Schiedel, układaniu płytek klinkierowych oraz nałożeniu tynku cienkowarstwowego.  Uczniowie limanowskiej budowlanki zwyciężyli w klasyfikacji generalnej, pokonując m.in. drużyny z Nysy, Gliwic, Radomia, Wodzisławia Śląskiego czy czeskiej Opawy, zdobywając puchar Starosty Raciborskiego.

Organizatorem turnieju jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, a partnerami imprezy byli: Wienerberger Ceramika Polska, Akademia Technik Malarskich Dekoral Professional – jednostka szkoleniowa PPG Deco Polska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu oraz Raciborska Izba Gospodarcza.

Gratulujemy!

/źródło: limanowa.in/