O tradycjach i zwyczajach związanych z Wielkanocą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej

W dniu 21 marca, odpowiadając na  zaproszenie biblioteki w ZSP nr 4 w Limanowej,  Panie z Koła Gospodyń Wiejskiej w Łososinie Górnej  przeprowadziły warsztaty z uczniami klasy 6b na temat tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą.

Panie opowiadały o przygotowaniach do Niedzieli Palmowej i sposobach wykonywania palm oraz zaprezentowały uczniom różne techniki i  sposoby ozdabiania jajek ( bez użycia sztucznych barwników).  Następnie wymieniły co  powinno znaleźć się w koszyku  wielkanocnym i co te rzeczy symbolizują.  W części praktycznej  uczniowie wykonywali  kwiaty z bibuły, krepiny, kolorowych kartek, które posłużyły do ozdobienia palm wielkanocnych. Ponad to, z gałązek brzozowych, kolorowych trawek, bukszpanu, gałązek „bazi” i innych dostępnych materiałów uczniowie z zaangażowaniem wykonali stroiki wielkanocne, kartki świąteczne i pisanki.

Praca przebiegała w wesołej atmosferze, którą ubarwiły Panie swoimi wspomnieniami z lat młodości na temat przygotowań do Wielkanocy i „psikusach” jakie miały miejsce

Bardzo gorąco dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej i zapraszamy do dalszej współpracy  ze szkołą.

/D.Piórkowska-Zięba/