ZAPRASZAMY

Nasza szkoła bierze udział w programie „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021- 2025″.

Miasto Limanowa otrzymało dofinansowanie w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

Biblioteka poleca – książeczka do pobrania tutaj:  Jeżyk-Bartek

Propozycje spędzania wolnego czasu

Darmowe książki w Internecie

Dysponujemy:

• bogatym księgozbiorem (lektury, słowniki, encyklopedie, beletrystyka)
  • czytelnią, gdzie w spokoju można odrobić zadanie domowe
  • pracownią multimedialną z dostępem do internetu

Organizujemy:

• konkursy wspierające czytelnictwo i promujące książki
  • spotkania autorskie
  • zajęcia biblioteczne
  • kiermasze

Wszystko to pod czujnym okiem pani bibliotekarz Doroty Piórkowskiej- Zięby.

Podsumowanie realizacji przez bibliotekę szkolną programu „Książki naszych marzeń”.

W bieżącym roku szkolnym biblioteka przystąpiła do realizacji  programu „Książki naszych marzeń”. Celem programu była popularyzacja czytelnictwa i promocja biblioteki szkolnej. W grudniu 2015 r. zakupiono 195 książek na kwotę 2 712,25 zł. Uczniowie i  nauczyciele wskazywali tytuły książek, które chcieliby zakupić do biblioteki.

1.bmp

W ramach realizacji przez bibliotekę programu „Książki naszych marzeń” poszczególne  klasy szkoły podstawowej przystąpiły do realizacji projektów edukacyjnych promujących czytelnictwo w szkole.

Klasa 1a i kl. 1b

Prezentacja fragmentów książek, które chcemy polecić inny (konkurs „Mistrz pięknego czytania”).

2.bmp

Konkurs międzyklasowy (kl.1a, 1b) „Mistrz pięknego czytania”

3.bmp

„Mistrz pięknego czytania klas I” – Karol Frączek kl.1a.

4.bmp

„Mistrz pięknego czytania klas I” –Karol Frączek kl.1a (w środku) wyróżnienia: Magdalena Piechnik kl.1b, Bartłomiej Kaletka kl. 1a.

Klasa 2a i kl. 2b

Prezentacja książek najchętniej czytanych przez dzieci w formie konkursu plastycznego.

Klasa 3a

Gra planszowa do wybranych książek: .„Ostatni smok”, „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, „ Neli mała podróżniczka”, „Harry Potter”.

Kl.3a zaprosiła do gier planszowych kl.2a.

Klasa 4a

Plakat zachęcający do czytania książek. Lapbook.

9.bmp

Aleksandra Furtak – kl. 4a reprezentowała szkołę na powiatowym konkursie „Mistrz pięknego czytania” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej.

Klasa czyta klasie (czytanie książek klasom 0-III).

„Ilustracje do ulubionych  książek”.

10.bmp

Klasa 6a

Prezentacja multimedialna do serii „Heartland”  Lauren Brooke.

Festiwal czytania – klasa 6b czyta książki klasom 0-III.

11.bmp

Lidia Kolawa i Izabela Jurek czytają kl.2a.

Kiermasz książek – wymieniamy się swoimi książkami.

12.bmp

13.bmp

Do udziału w projekcie przyłączyły się dzieci z przedszkola oraz kl.0a

14.bmp

Przedszkolaki (grupa średnia) z wizytą w bibliotece szkolnej.

Kl. 0a w bibliotece

Dzieci z klasy 0 podarowały bibliotece książki (Wiktoria Furtak „Pierścień i róża”, Magdalena Golonka „7 opowieści”, Bartłomiej Giza „ Bajki i bajeczki”, Damian Czachurski „ Wiersze dla dzieci”, Damian Musiał „ Lokomotywa”).

Projekt realizowany był  przez klasy do 25 maja 2016 r. Koordynowany był przez panie Dorotę Atłas, Dorotę Piórkowską-Ziębę oraz wychowawców i polonistów.

Biblioteka składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w projekcie i zaprasza wszystkich miłośników książek do współpracy w nowym roku szkolnym.

Na czas wakacji w bibliotece można wypożyczyć dowolną liczbę książek!!!