Ratownicy z Auto Moto Klubu naszymi gośćmi

W poniedziałek 23.10.2017 r. na świetlicy szkolnej w ramach projektu „Odblaskowa Szkoła” odbyło się spotkanie klas siódmych i drugiej gimnazjum z ratownikami z Auto Moto Klubu w Limanowej.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych ratowników medycznych było przygotowanie młodych ludzi do wykonywania czynności udzielania pierwszej pomocy (m.in. prawidłowej reanimacji) oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Były to niezwykle ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą kogoś uratować. Po zakończonej prelekcji ratownicy przekazali naszym uczniom 50 kamizelek odblaskowych od powiatu limanowskiego.

Dziękujemy!