IV Międzyszkolny Pięciobój Języka Angielskiego

13 grudnia odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Pięcioboju Języka Angielskiego. Wzięli w niej udział najlepsi z najlepszych ze wszystkich limanowskich gimnazjów. Boje były bardzo zażarte, o poszczególnych miejscach zadecydowały pojedyncze punkty. Uczniowie musieli zmierzyć się z pięcioma konkurencjami:

• Who is Who? (rozpoznawanie znanych Brytyjczyków, podawanie nazwisk),
  • Song (odbiór tekstu słuchanego, uzupełnianie brakujących słów) – w tym roku była to piosenka „Legendary” Welshly Arms,
  • Questions (gramatyka, tworzenie pytań do podanych odpowiedzi),
  • UK – quiz (test wiedzy ogólnej w języku polskim),
  • Phrasal verbs (znajomość wybranych czasowników frazowych).

I miejsce ( po raz pierwszy w historii konkursu) zajęła drużyna z ZSP nr 4 – Mariusz Sułkowski, Kamil Matyszczak oraz Jakub Dudek.

II miejsce przypadło drużynie SP nr 3 w składzie: Michał Witowski, Jakub Włodarczyk oraz Szymon Fiejtek.

III miejsce zajęła drużyna z ZSP nr 1 – Wiktoria Twaróg, Beata Brajner oraz Aleksandra Lasek.

IV miejsce (honorowe) przypadło uczniom SP nr 2, którzy przez dwa lata z rzędu zajmowali miejsce pierwsze, no cóż los bywa kapryśny…Drużynę reprezentowały Małgorzata Sroka, Natalia Bulanda oraz Marta Ścianek.

Nad całością czuwały organizatorki konkursu – Ewa Binek oraz Edyta Klimczak.  Opiekę merytoryczną nad uczestnikami sprawowały ich nauczycielki angielskiego: pani Justyna Klimek (ZSS nr 2 ), pani Joanna Biernat (ZSS nr 1) i pani Joanna Fiejtek (ZSS nr 3).

Dla uczestników przewidziane były atrakcyjne nagrody (m.in. powerbanki, pendrive’y, słuchawki, pozycje książkowe etc.).

Sponsorami nagród byli: Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż Władysław Bieda oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

Serdecznie dziękujemy!